Północ i design

FINLAYSON- odważny design

Finlyason

Finlayson jest najstarszym fińskim producentem wyrobów włókienniczych –  głównie pościeli i  różnych tekstyliów do domu oraz jednym z najlepiej znanych marek na rynku fińskim. Firma została  założona w 1820 roku przez Jamesa Finlaysona. Obecnie siedziba Finlaysona znajduje się w Helsinkach. Wśród charakterystycznych, klasycznych już kolekcji znajdują się serie: Moomin (Muminki), Elefantti (Słoniki) i Otso (Misie). Wiele wzorów, które obecnie są uznawane za klasyczne zostały zaprojektowane w latach 1950-1970. Jednym z nich jest zaprojektowany przez Eine Lepistö wzór Aalto, który produkowany do dziś, nadal jest uosobieniem dekady minimalistycznych wzorów. Pierwszy sklep koncepcyjny (showroom) został otwarty w 2006 roku w centrum Helsinek. Finlayson produkuje także pościel i tekstylia z oryginalnej kolekcji Tom of Finland, na których znalazły się artystyczne akty męskie.

Jakość

Podstawą produktów firmy Finlayson są jakość, bezpieczeństwo i trwałość. Kluczowym elementem, który to gwarantuje, jest  właściwe zaprojektowanie produktu. Wszyscy producenci współpracujący z firmą Finlayson są zobowiązani do stosowania norm UE REACH (Registration, Evaluation, Authorisation and Restriction of Chemicals) Ponadto, 98% produktów firmy uzyskało certyfikat Oeko-Tex, który gwarantuje, że wyroby włókiennicze są bezpieczne dla użytkowników.

Projektanci

Produkty Finlayson są projektowane przez: Pirkko Hammarberg, Anu Kanervo, Salla Kangasniemi, Laina Koskela, Osmi Koskinen, Eine Lepistö, Aini Vaari, Sami Vulli, Minttu Wikberg Emma.

Najnowsza kolekcja

W najnowszej kolekcji pojawiły się nowe wzory serii Moomin (Muminków) – do postaci przedstawianych na poszwach i ręcznikach dołączyła znana z bajki Buka. Kolekcja obejmuje także inne warianty kolorystyczne i tematyczne serii Moomin, czy klasycznych Elefantti, zaprojektowanych przez Lainę Koskelę. Nowością jest również przykuwająca uwagę seria Emo oraz nowe poduszki utrzymane w podobnym stylu – Kutu i Kuru. Projekty są odważnym połączeniem kształtów i kontrastujących ze sobą kolorów. Na tkaninach poszew i innych tekstyliach kuchennych znalazły się także delikatne motywy kwiatowe w barwach jesieni – od jasnych szarości i zieleni, aż po odcienie czerwieni, czerni i głębokiego granatu.

 

KODEMii

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami oraz promocjami.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od SIMP ul. Tadeusza Kościuszki 113, 05-120 Legionowo

Powrót do listy