Dom i wnętrze

Jaką komodę wybrać do salonu? Kilka praktycznych porad

Komody do salonu w pięknej aranżacji z drewnianą sofą w minimalistycznym skandynawskim stylu.

Szeroka i duża, czy wąska i wysoka? Z szufladami, czy bez? Odpowiedzi na te i inne pytania zbieramy w jednym miejscu, aby pomóc Wam w doborze odpowiedniej komody.

Po pierwsze – design!

Salon jest miejscem, w którym spędzamy najwięcej wspólnego czasu w domu- oglądamy telewizję, spotykamy z rodziną, poddajemy się lekturze. Salon to także punkt reprezentacyjny- to tu zapraszamy gości po wspólnej kolacji, aby delektować się rozmową, to właśnie tutaj odbywa się większość ważnych wydarzeń. Bardzo istotny jest zatem styl urządzenia salonu – meble i dodatki grają tu pierwsze skrzypce. Jednym z niezwykle charakterystycznych mebli do salonu jest komoda. W zależności od stylu i wielkości pomieszczenia, nasz wybór będzie oczywiście inny. Wybierając model komody, warto zwrócić uwagę na jej podstawowe cechy: materiał, kolor, wielkość, a także elementy wykończenia mebla, takie jak uchwyty i nóżki.

Piękna komoda do salonu wykonana z drewna doskonale komponuje się z drewnianym szezlongiem w stylu skandynawskim

Aranżacja salonu a rozmiar komody

Wybierając komodę do salonu należy wziąć pod uwagę jej rozmiar, który będzie niejako uzależniony od przestrzeni salonu. Będąc użytkownikiem mniejszych powierzchni, warto postawić na komodę wąską i wysoką. Takie rozwiązanie nie tylko umożliwi przechowywanie i segregowanie mniejszych rzeczy w pojemnych szufladach, ale również zapobiegnie niepotrzebnemu nagromadzeniu obszernych mebli. Ogromną zaletą komód smukłych i wysokich jest możliwość postawienia ich w rogu pomieszczenia, co niewątpliwie urozmaici aranżację salonu. Z kolei posiadacze dużych pokojów dziennych mogą pozwolić sobie na duże i długie komody- wówczas do dyspozycji będą nie tylko szuflady, ale również półki zamykane drzwiczkami.

Biała designerska komoda z pelnego drewna w salonie w stylu skandynawskim
Wąska komoda z szufladami wykonana z jasnego drewna do salonu
Drewaniana komoda do salonu pęknie podkreśla minimalizm i kompnuje się z różnymi dodatkami

Komody drewniane do salonu

Dużą popularnością cieszą się komody wykonane z naturalnego drewna- jest to materiał trwały i przyjazny człowiekowi, dzięki czemu mebel będzie cieszył nasze oko przez długie lata. Szlachetny rysunek drewna przywodzi na myśl piękno otaczającej nas przyrody i wprowadza do wnętrza naturalne ciepło. Niemałe znaczenie ma również odcień drewna- w pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu, sprawdzi się komoda jasna, na przykład z drewna brzozowego lub pomalowana na biało. Z pewnością jasny odcień mebla pozwoli osiągnąć efekt „lekkości” mebla, co jest istotne szczególnie w nieco mniejszych pomieszczeniach.

Chcąc podkreślić uwielbiany przez wielu z nas styl skandynawski, najlepszym wyborem będzie właśnie nowoczesna komoda jasna, wykonana z litego drewna. Charakterystycznymi cechami komody w tym stylu jest prosta, ale elegancka forma oraz brak wystających uchwytów, które zostały zredukowane do otworów w drzwiach komody. Szczupłe, wysokie nóżki w tego typu komodzie jeszcze bardziej podkreślają minimalistyczny design.

Komody skandynawskie w aranżacji pokazującej wybór róznych komód drewnianych do salonu.

Funkcjonalne komody

Komoda do salonu to mebel uniwersalny, a jednocześnie szalenie funkcjonalny – stanowi nie tylko doskonałe uzupełnienie aranżacji, ale również miejsce przechowywania bibelotów, czy, w zależności od pomieszczenia, może spełniać swoją pierwotną funkcję, czyli składowania ubrań, pościeli lub porcelany. Można śmiało powiedzieć, że komoda jest meblem, który wspomaga utrzymanie porządku – możliwość poukładania w pojemnych szufladach sprawia, że każda rzecz ma swoje miejsce.

W przypadku komody w stylu skandynawskim, dzięki posadowieniu na wysokich nóżkach, z łatwością można również posprzątać przestrzeń pod meblem bez konieczności przestawiania go. Funkcjonalność komody w salonie nie zamyka się jednak tylko do względów praktycznych. Blat mebla może służyć jako miejsce na rzeźby lub ramki ze zdjęciami, które przywołują ciepłe wspomnienie wakacji.

Przybliżenie szuflad drewnianych komody do salonu
Otwarte szuflady w komodzie pokazują funkcjonalność i dużą ilość miejsca na różne drobiazgi
KODEMii

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami oraz promocjami.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od SIMP ul. Tadeusza Kościuszki 113, 05-120 Legionowo

Powrót do listy