Dom i wnętrze

Jakie meble umieścić w sypialni, by była komfortowa i praktyczna?

jakie-meble-umiescic-w-sypialni/

Sypialnia to miejsce, do którego nie wpuszczamy gości. Jest ona symbolem bezpieczeństwa we własnym domu i miejscem, gdzie można poczuć się swobodnie. Jednak w wielu mieszkaniach sypialnia nie jest dużym i przestronnym pomieszczeniem, więc musi być też praktyczna. Aczkolwiek nie oznacza to od razu, że musi być sztywna, opatrzona w wiele mebli, które zabiorą drogocenną przestrzeń czy mało przyjemna. Praktyczna sypialnia może być też bardzo komfortowa.

Odpowiedni podział stref

Planując umeblowanie sypialni warto jeszcze przed zakupem mebli zastanowić się jak je ustawimy. Najczęściej w sypialni znajdują się łóżko i szafy do schowania ubrań, ale coraz częściej panie życzą sobie ustawienia toaletki. Może się też zdarzyć, że sypialnia będzie pełniła funkcję domowego biura, bo musi w niej stanąć biurko z komputerem. Jeśli odpowiednio nawet na kartce papieru podzieli się sypialnię na strefy będzie o wiele łatwiej wybrać odpowiednie meble. Strefy można oddzielić na przykład kolorem ścian czy mebli. Przykładowo jasne meble z drzewa brzozowego mogą kryć w sobie ubrania, a biała toaletka służyć do przechowywania kosmetyków. Z kolei orzechowe biurko zaznaczy, że w tym miejscu się pracuje.

Skandynawska moda

W Polsce już od kilku lat popularny jest skandynawski styl meblowania. Meble skandynawskie cechują się jasnymi kolorami, niekoniecznie naturalnymi. Mogą być białe, szare, ale równie dobrze można znaleźć czarne akcesoria jak rama do lustra, które nadadzą pomieszczeniu charakteru. W skandynawskim stylu liczy się minimalizm, a więc projektując sypialnię w tym stylu trzeba będzie się ograniczyć do minimum. Jednakże w ten sposób nawet w najmniejszej sypialni zostanie sporo wolnego miejsca, które sprawi, że będzie przyjemniejsza i bardziej komfortowa choćby pod względem szerokości przejść. W praktycznej skandynawskiej sypialni panują różne ciekawe rozwiązania jak na przykład szuflady pod łóżkiem czy ozdobne półki na ścianach. Dzięki temu można schować swoje rzeczy nie tracąc przestrzeni.

KODEMii

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami oraz promocjami.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od SIMP ul. Tadeusza Kościuszki 113, 05-120 Legionowo

Powrót do listy