Regały pokojowe

Regały pokojowe spełniają coraz ważniejszą rolę w naszych domach, bo mają bardzo niezwykłe zadania; chcemy, żeby zdobiły naszą przestrzeń, miały dużo miejsca do przechowywania i były trwałe. Powiązanie tych trzech kluczowych cech jest szczególnie ważne, gdy powierzchnia mieszkalna jest ograniczona lub szukamy efektownych i solidnych rozwiązań na lata.

Dostępne w naszej ofercie nowoczesne regały pokojowe są dobrze przemyślane i zaprojektowane z punktu widzenia użytkownika i jego potrzeb. Odpowiednia wysokość półek pozwala na umieszczanie zarówno wysokich jak i niskich książek, folderów, dokumentów itd. Dodatkowo możliwość regulacji wysokości półki umożliwia lepiej dopasowaną przestrzeń regału do konkretnych potrzeb w danej chwili. Gdy potrzeby zmienią się odległości półek można szybko dostosować do nowej sytuacji. Czasami przechowywanie wymaga zasłonięcia przedmiotów, które są drobne lub nie wyglądają zbyt efektownie, gdy są odkryte. Dlatego regały pokojowe zamykane doskonale sprawdzą się w takiej sytuacji jak np. seria PIX mająca właśnie takie rozwiązanie.

Przy doborze regałów duże znaczenie ma kolorystyka. Spokojne i wyważone barwy białe, jasnoszare czy jasny dąb będą doskonale podkreślały styl nowoczesny, skandynawski, minimalistyczny. Z kolei mocniejsze kolory jak czarny lepiej oddadzą styl loftowy czy minimalistyczny. Fornir dębowy idealnie pasuje do klasycznie i nowocześnie urządzonych pomieszczeń. Regały do pokoju dziennego doskonale pasują i podkreślają różne style.

Wykończenie w formie odpowiednio węższego cokołu lub otwartej przestrzeni na dole regałów nadaje pomieszczeniom lekkości. Cokoły są dostosowane do wielu rodzajów listew i dzięki temu dobrze przylegają do ścian.  Odpowiednia zaś głębokość (24-36 cm) również regałów młodzieżowych jest wystarczająca do przechowywania, a tym samym nie zajmuje zbędnej powierzchni i nie pomniejsza pokoju.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 16

Jakie są nowoczesne regały do salonu?

Wybierając nowoczesne regały do salonu warto zwrócić uwagę na ich trwałość i solidność. W naszej ofercie znajdą Państwo regały wykonane z certyfikowanej sklejki skandynawskiej najwyższej jakości, co gwarantuje długość korzystania z produktu, stabilność i bezpieczeństwo mebla. Wysokiej jakości sklejka brzozowa ze Skandynawii jest też bezpieczna dla użytkowników, bo jest wolna od formaldehydów. Sklejka jest nie tylko wytrzymała, ale też doskonale podkreśla nowoczesny styl salonu. Innym materiałem coraz częściej stosowanym w naszych niektórych regałach nowoczesnych jest valchromat lub forescolor. Oba materiały są bardzo zaawansowanymi technologiczni płytami z włókien drzewnych, naturalnych barwników i żywic. Ich dużym atutem są wytrzymałość, barwienie w masie oraz wyższa odporność na wilgoć od tradycyjnej płyty MDF. Są też bezpieczne w użytkowaniu jak sklejka. Wszystkie materiały (sklejka, forescolor, valhromat) posiadają odpowiednie certyfikaty gwarantujące bezpieczeństwo użytkowania. Korzystając z regałów nowoczesnych do salonu szybko poznamy jak ważne są takie „drobiazgi” jak sposób zamykania np. cichy domyk, push2go poprawiające nie tylko komfort zamykania drzwiczek bez trzaskania, ale też wydłużający żywotność mebla. Białe regały do salonu to nie tylko moda, ale także element dodający lekkości. Jasne kolory a szczególnie białe są neutralne i mogą być doskonałym tłem dla innych bardziej wyrazistych elementów pokoju dziennego. Kolory zastosowane w naszych regałach mogą być w pełnie kryjące (farby kryjące, laminat CPL, HPL na sklejce, płyty barwione w masie) lub w części transparentne, nadające barwy i ukazujące usłojenie woski olejne marki OSMO. Wszystkie produkty są certyfikowane, najwyższej jakości i bezpieczne. Wszystkie nowoczesne regały do salonu czy innych pomieszczeń, które są dostępne w Kodemii zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów i są niezwykle trwałe. Wytrzymają nie tylko użytkowanie przez lata, ale też przeprowadzki, zmiany półek itd.

Jakie regały na książki do salonu?

Nowoczesne regały na książki nie muszą być nudne. Korzystając z nowych rozwiązań i materiałów mogą tworzyć zarazem estetyczną jak i funkcjonalną przestrzeń, która będzie służyła ekspozycji książek, ale też innych drobiazgów. Ściana naszego salonu może być pięknie zaaranżowana dzięki odpowiedniemu meblowi z półkami. Niezależnie od tego, czy masz mały salon, przestronne studio czy pokój młodzieżowy, z pewnością u nas znajdziesz nowoczesny regał na książki, który spełni Twoje potrzeby zarówno funkcjonalne jak i estetyczne. Możemy wyróżnić trzy rodzaje półek na książki do pokoju: wolnostojące, wbudowane i montowane na ścianie. Każdy z nich ma swoje zalety i odpowiada na konkretne potrzeby. Regały na książki do salonu lub innego pomieszczenia wolnostojące są stabilne, łatwe w montażu; można je przestawiać w inne miejsce lub do innego pomieszczania. Niektóre modele mają szuflady, zamykane półki, a niektóre klasyczne otwarte półki. Można w nich zmieniać wysokość półek i dostosowywać do bieżących potrzeb. Zaletą tego rodzaju regałów jest ich mobilność co daje możliwość korzystania z nich w różnych miejscach i zabierania z sobą o innego mieszkania. Kolejna grupa regałów na książki w nowoczesnym stylu to wbudowane na stałe półki. Doskonałe rozwiązanie wykorzystujące maksymalni przestrzeń. Są stabilne i trwałe. Plusem jest dostosowanie do spersonalizowane rozwiązanie i świetne zagospodarowanie przestrzeni. Minusem jest brak możliwości zmian, gdy zajdzie potrzeba. Ostatni rodzaj regałów to montowane na ścianie. Tworzą ciekawy efekt wizualny i nie zabierają przestrzeni na podłodze. Nadają lekkości pomieszczeniu i stanowią doskonałą przestrzeń do dekoracji i przechowywania. W Kodemii znajdziesz nowoczesne regały na książki do salonu, biura, pracowni czy pokoju młodzieżowego z otwartymi i zamkniętymi półkami, blatem do pracy do pracy lub nawet dwoma. Wybierz regał, który ozdobi twój salon i pomoże w utrzymaniu porządku.