NOWOCZESNE DYWANY

Nowoczesne dywany są ważnym elementem dekoracyjnym w naszych domach. To właśnie one swoja kolorystyką, czy motywem podkreślają charakter pomieszczeń. Dzięki nim też możemy optycznie podzielić przestrzeń np.: tworząc obszar wypoczynku, jadalni i kuchni w salonie połączonym z otwartą kuchnią.

Współczesne wzornictwo oferuje wydawałoby się nieskończoną ilość wzorów i kolorów. Co z jednej strony utrudnia wybór, ale też daje możliwości znalezienia produktu najbliższego naszym wyobrażeniom i potrzebom. Do popularnych i ciekawych należą dywany nowoczesne 3d, których wzory sprawiają wrażenie trójwymiarowych poprzez przycięcie włosia na różnych poziomach. Dzięki temu prosty wzór uzyskuje zupełnie nowy wymiar w pełnym tego słowa znaczeniu. Gra strukturą i kolorem może być bardzo efektowna jeżeli chcemy podkreślić prostotę i dynamikę.

Dużą popularnością nadal cieszą się motywy inspirowane naturą, a w szczególności florą. Nowoczesne dywany w kwiaty  są modne i zawsze aktualne. Współczesne motywy kwiatowe charakteryzują się dużymi wzorami i minimalizmem, co doskonale podkreśla nowoczesny charakter wnętrz. Przykładem może być subtelny dywan design MAKEBA. Artystycznie przedstawione inne motywy roślinne jak drzewa, liście są często wykorzystywane w skandynawskim stylu, który w ten sposób nawiązuje do natury i wprowadzają ją do wnętrz jak dywan beżowy w białe kwiaty SINILINTU.

W naszym sklepie znajdą Państwo oryginalne wzory zaprojektowane przez fińskich artystów w wielu kolorach i unikatowych motywach. Wysoka jakość materiałów i solidne wykonanie zapewniają trwałość. Surowce wykorzystane do produkcji dywanów nowoczesnych  pochodzą z certyfikowanych źródeł i zapewniają bezpieczeństwo korzystania z dywanów również przez osoby wrażliwe, alergiczne lub dzieci.

Wyświetlanie 1–24 z 31 wyników

Dywany nowoczesne do salonu

Nowoczesne dywany do salonu powinny spełniać wiele wymagań współczesnego klienta: odpowiednie wzornictwo, rodzaj materiału, jakość, dopasowany rozmiar itd. Jedną z kluczowych funkcji dywanu jest podkreślenie charakteru pomieszczenia. Salon to miejsce, w którym spędzamy czas z rodziną, tutaj zapraszamy znajomych. Często musimy połączyć przytulność z reprezentacyjną funkcją salonu. Dlatego kluczowym elementem jest określenie stylu i charakteru salonu. Dywany nowoczesne do salonu pasują do wielu stylów jak skandynawski, nowojorski, loftowy, vinatage, glamour. Wszystko zależy od naszego wyobrażenia o salonie i jaką role odgrywa dywan w stosunku do innych elementów jak meble, ściany czy dekoracje. Każdy ze stylów można podkreślać jednym bądź kilkoma elementami. Nowoczesny dywan do salonu SYDÄNPUU jest świetnym przykładem jak prosty i jednocześnie elegancki wzór może wzbogacić różnorodne wnętrza i nadać mu wyjątkowego charakteru. Spokojny, klasyczny motyw liści aronii nabiera dynamiki dzięki kolorystyce i pięknej kompozycji.

Dywany do salonu nowoczesne w swojej formie mogą być nie tylko elementem dekoracyjnym nadającym styl i budującym przytulność, ale również spełniać praktyczną rolę. Przy pomocy dywanów możemy wydzielić strefy tematyczne w salonie: miejsce do odpoczynku, posiłku (jadalnię) oraz miejsce do pracy lub odrabiania lekcji. Jednym z kluczowych elementów jest kolorystyka i wzór. Jak wiemy jasne dywany optycznie powiększają przestrzeń więc do małych pomieszczeń polecane są dywany o jasnych odcieniach bieli, żółtego, beżowego, popielatego itd.

Nowoczesne dywany do salonu szare

Nowoczesne dywany do salonu szare, czarne, granatowe, zielone czyli w ciemnych barwach najlepiej prezentują się w większych pomieszczeniach. Ciemne kolory dają wyrazistość, ale też optycznie pomniejszają przestrzeń. W naszym sklepie można znaleźć wiele dywanów w różnych kolorach zgodnych z najnowszymi trendami skandynawskimi. Kolejnym ważnym elementem dywanu do salonu jest wzór. To on poza kolorem decyduje o stylu salonu i nadaje mu dynamiki. Nowoczesne wzory dywanów mogą być bardzo różnorodne: od motywów inspirowanych roślinnością, zwierzętami czy ogólnie naturą poprzez abstrakcyjne formy do klasycznych lub geometrycznych we współczesnym wydaniu. Szare dywany nowoczesne są obecnie jednymi z najpopularniejszych zarówno w wersji jednokolorowej jak i z różnymi motywami. Doskonałym przykładem idealnej harmonii wzoru i kolorów jest . dywan szary nowoczesny SYDÄNPUU, gdzie drobne liście aronii mienią się odcieniami szarości i koloru białego. Inspiracja naturą, a w szczególności roślin jest jednym z kluczowych elementów designu skandynawskiego

Patrząc na dywany od strony praktycznej to warto zwrócić uwagę na łatwość w użytkowaniu co łączy się często z materiałem wykorzystanym do wytworzenia dywanu, jakością produktu, wykonaniem i wykończeniem. Współczesna rola dywanów jest raczej dekoracyjna. Centralne lub podłogowe ogrzewanie zapewniające ciepło w naszych domach pozbawiły dywany funkcji ocieplającej podłogę. Dlatego współczesne dywany mogą być lekkie. Biorąc też pod uwagę nasz styl życia warto wybrać dywan łatwy w utrzymaniu czystości (odkurzaniu) i nie gromadzący kurzu. Ten ostatni punkt jest ważny dla rodzin z dziećmi i dla osób wrażliwych, a nawet alergicznych. Te wszystkie warunki spełniają piękne dywany nowoczesne do salonu o niskim runie lub gdy są tkane na płasko. Najczęściej są one wykonane z naturalnych materiałów: wiskozy, bawełny, wełny i juty lub sztucznych włókien poliamidu. Jednym z rzadko spotykanych surowców w Polsce, a z wielkim powodzeniem wykorzystywana w Finlandii jest przędza papierowa. W dywanach często występuje z wełną lub bawełną tworząc unikatowy splot i tworząc niepowtarzalny efekt. Ten oryginalny skandynawski materiał jest nie tylko wytrzymały, ale doskonale prezentuje się na podłodze dodając miejscu stylu i oryginalnego charakteru. Jest też łatwy w utrzymaniu czystości i bezpieczny dla osób wrażliwych.