KODEMii

SKANDYNAWSKIE TRENDY 2019

LOOKBOOK
KODEMii

Jak co roku na targach wnętrz Habitare w Helsinkach na wystawie SIGNALS zaprezentowane zostały kierunki w jakich będą się rozwijać trendy wnętrzarskie. O czym mówią SIGNALS? Przekazują nie tylko jakie kolory czy wzory będą modne w najbliższym sezonie 2019, ale również zwracają uwagę na aspekty społeczne zjawisk związanych ze zmieniającym się stylem życia, potrzebami ludzi i tym samym z trendami naszych domów. Na Habitare zostały zaprezentowane 4 megatrendy: Renesans, Odkryte i Czyste, Glamour, Świat Marzeń.

Projektant i producent wystawy Signals: analityk trendów Susanna Björklund i projektant Cisse Collander.

KODEMii
KODEMii

RENESANS

Żyjemy w czasach Renesansu, gdzie łamane są konwencje. Mamy różne style życia. Jak nigdy dotąd musimy sami dbać o swój rozwój zarówno zawodowy i osobisty. Technologia powoduje, że czasami nie wiemy co jest rzeczywistością a co kreacją wirtualnego świata. Potrzebujemy ciepła, przytulności i bezpieczeństwa w naszym życiu, a przede wszystkim w domu. Motywy natury: kwiaty, liście, rośliny, zwierzęta przenikają się. Kolory stają się cieplejsze i jaśniejsze: odcienie brzoskwiniowego i pomarańczowego mieszają się z delikatnym miętowym i mocnym turkusowym.

„Nasze domy rozjaśniają się i są coraz bardziej kolorowe. Uznanie dla sztuki wydaje się rosnąć.

targi-Habitare-2018-kierunki-wnetrzarskie-styl-Renesans(8)
KODEMii
KODEMii

ODKRYTE I CZYSTE

Kluczowe słowa trendu ODKRYTE I CZYSTE to autentyczność i empatia. Mamy prawo do bycia sobą. Ale czy mamy odwagę pokazać swoją prawdziwą twarz? Czy ośmielamy się urządzić dom dla siebie? Prostota, minimalizm, funkcjonalność i odpowiedzialność, te słowa najlepiej oddają ducha tego trendu. Jakość i trwałość są w designie ważne jak nigdy dotąd. Pastelowe kolory świetnie współgrają z klasyczną bielą i czarnym. Dobrej jakości naturalne materiały jak m.in. pełne drewno, skóra, wełna, bawełna są trwałe i są ważnym elementem trendu.

„Czy mamy odwagę stawiać czoła innym ludziom i okazywać empatię w kontakcie z innymi? Jak wiele oczekiwań, norm i niepisanych zasad ma wpływ na to w jaki sposób urządzamy nasz dom?”

targi-Habitare-2018-kierunki-wnwtrzarskie-styl-Czysty(8)
KODEMii
KODEMii

GLAM – GLAMOUR

Mieszanie stylów, różnorodność barw, zabawa, swoboda, skupienie się na przytulności najlepiej są widoczne w stylu Glamour. Bogactwo dekoracji i intensywność kolorów najlepiej obrazują ten trend. Ciemne kolory rozświetlane czerwienią i ciepłym żółtym. To dzięki stylowi Glamour można się wznieść się ponad codzienność. Tutaj możemy bawić się różnorodnością i łączeniem mebli z różnych epok, dodatków, dekoracji, materiałów i kolorów. Styl niezwykle ekspresyjny i figlarny.

„Ludzie od zawsze chcieli dekorować i wznieść się ponad codzienność. Poczucie codzienności jest jak dom.”

KODEMii
KODEMii
Skandynawskie inspiracje do domu

ŚWIAT SNÓW

Sny są dla nas zagadką. Czasami sprawiają wrażenie czegoś realnego i znanego, ale często są dla nas nieznane i nierealne. Co jest prawdą? A co snem? Jaki jest mój dom marzeń? Czy musi być logiczny dla innych? Mieszanie tego co jest logiczne z tym co dla innych jest nielogiczne jest właśnie istotą tego trendu. Autentyczność, szukanie rozwiązań najlepszych dla siebie. Marzenia są ważne i nie bójmy się je pokazywać, także w urządzaniu naszego domu. Nasz dom nie musi być perfekcyjny i wszystkie elementy nie muszą być idealnie do siebie pasujące, ale mamy się czuć w nim dobrze, bo to jest nasz świat. Kształty mebli, przedmiotów i kolorystyka nawiązują do snów i marzeń i mogą być zaskakujące. Można wrzucić wszystkie ulubione kolory do jednego pomieszczenia nie patrząc na odcienie jak wszystkich odcieni zielonych od delikatnych pastelowych poprzez miętowe do intensywnej zieleni soczystej, młodej trawy.

„Kto określa co jest prawdą? Po angielsku sen i marzenie to te same słowa. Czy mamy odwagę marzyć?„

Skandynawskie inspiracje do domu
KODEMii

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami oraz promocjami.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od SIMP ul. Tadeusza Kościuszki 113, 05-120 Legionowo