KODEMii

SKANDYNAWSKIE TRENDY 2021/2022

Miniony rok na całym świecie upłynął pod znakiem pandemii. W naszych domowych pieleszach spędziliśmy dużo czasu, co uświadomiło nam, jak istotne jest nasze najbliższe otoczenie. To z kolei miało bezpośredni wpływ na trendy w designie. Z przyczyn związanych z COVID-19 nie mogliśmy niestety podziwiać najnowszych propozycji HABITARE- największych targów designu na terenie Europy. Przygotowaliśmy zatem dla Was trendy 2021/2022.

 

Styl japandi z zasadą „less is more”

2021 obfitował w ciekawe trendy: we wnętrzach królował styl japandi- synteza japońskiego minimalizmu i skandynawskiej estetyki. Podstawą były więc przytulne, komfortowe przestrzenie, wypełnione nieskomplikowanymi przedmiotami, bez zbędnego przepychu, nadmiaru i ozdób. Dużo bardziej zaczęliśmy również przykładać wagę do jakości otaczających nas przedmiotów- np. ponadczasowych, trwałych mebli wykonanych z pełnego drewna, często wykończonych elementami metalowymi. We wnętrzach pojawia się również wiklina i rattan.

KODEMii
KODEMii
KODEMii

Nowość: Aranżacja homeoffice

Ze względu pandemię oraz liczne lockdowny, wiele osób przeniosło swoje biura do prywatnych mieszkań i domów, co zrodziło potrzebę stworzenia przestrzeni do pracy zdalnej. Taką przestrzeń dużo trudniej zaaranżować- głównie ze względu na ograniczony metraż mieszkań. Efekt ten dokładnie widać w designie- na rynku pojawiło się więcej propozycji biurek i foteli do pracy, a także mnóstwo dodatków, które sprawią, że strefa ta będzie bardziej przyjazna. Pomocne mogą być ścianki mobilne i parawany, które wizualnie odgrodzą miejsce pracy od pozostałych pomieszczeń. Istotną kwestią jest także oświetlenie- w tym wypadku lampy biurkowe i stolikowe.

Kolory 21/22

Idąc w ślad za przytulnością japandi, we wnętrzach 2021 odnajdziemy odcienie naturalne, ciepłe i  lniane, barwy ziemi, jasne brązy, szarości oraz beże, rozjaśniane gdzieniegdzie kontrastującymi kolorami, co niejako pokrywa się z wybranym przez Pantone kolorem roku 2021- Ultimate Grey – “uspokajająca szarość” oraz 13-0647 Illuminating – “słoneczna żółć.” Połączenie to miało być nawiązaniem do pozytywnego myślenia, radości i optymizmu. Stonowana kolorystyka często zestawiona jest z wzorzystymi wzorami na tapetach.

KODEMii
KODEMii

Wzory, kształty i faktury

Motyw natury przewodniczy wszystkim kategoriom związanym z urządzaniem przestrzeni zgodnie z trendami 2021/2022. Na tapetach goszczą wszelkiego rodzaju bogate ornamenty, nawiązujące do kształtów i zjawisk natury- zielone liście, kolorowe kwiaty, dżungla, zwierzęta. Drugim silnym nurtem we wzornictwie na tapetach są ponadczasowe motywy geometryczne- to nigdy się nie znudzi! Zarówno jeśli chodzi o meble, jak i dodatki tekstylne, zapanowała  moda na obłości i krągłości, które były niejako nawiązaniem do kształtów natury- owalne lustra, kuliste klosze, czy pufy. W 2021 roku gładkie, ascetyczne fronty zabudowy lub szafek ustępują miejsca intrygującym strukturom, takimi jak ażurowe komody lub szafy.

KODEMii

Dodatki

W dodatkach pojawiły się rośliny i wszystko to, co z nimi związane- wszechobecne kwiaty zielone i kolorowe zdobiły parapety, kwietniki i podłogi. Dodatkową ponadczasową a zarazem wracającą do łask dekoracją okazały się wazony i ozdobne doniczki.

 

KODEMii

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami oraz promocjami.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od SIMP ul. Tadeusza Kościuszki 113, 05-120 Legionowo