KODEMii

SKANDYNAWSKIE TRENDY 2020

LOOKBOOK
KODEMii

Habitare to jedno z największych wydarzeń dla skandynawskiego designu, mebli i dekoracji wnętrz w Skandynawii. Jednym z ważniejszych miejsc na tragach jest jak co roku wystawa SIGNALS, gdzie można zobaczyć zapowiadająca trendy wnętrzarskie na sezon 2020 oraz sygnały dla wystroju wnętrz, czy stylu życia. Skandynawskie trendy SIGNALS pokazały, że w aranżacji wnętrz społeczność i zrównoważony rozwój są kluczowe jak nigdy dotąd. Miejsce odpoczynku i spokoju jakim jest dom zmienia się, bo coraz częściej pracujemy w domu i coraz częściej wypoczywamy poza nim. Przyroda i kontakt z nią nabiera innego znaczenia.

Wystawa zaprojektowana przez analityka trendów Susannę Björklund i projektantkę Cisse Collander przedstawia najnowsze megatrendy (nie tylko wnętrzarskie, ale ogólnospołeczne): ILUZJA, WODA, EMPATIA, W BAŃCE.

KODEMii
KODEMii

Biała poszewka dekoracyjna VARVIKKO

Original price was: 89,00 zł.Current price is: 69,00 zł.

ILUZJA CZASU     

Czy czas zawsze płynie tak samo? Może wydłużać się lub pędzić, czyli jest relatywny. Współcześnie często to my sami budujemy sobie poczucie pośpiechu. Ale niektóre kwestie jak zmiany klimatyczne na Ziemii są pilne. Umiejętność cieszenia się i gospodarowania czasem to obecnie duże wyzwanie. Jak zachować balans, dobrze spędzać czas, odpoczywać? Jak nasze domu mogą być azylem bez pośpiechu?

Trend „Iluzja czasu” został wzbogacony odważnymi kolorami włoskiego artysty Valerio Adamin.  Dom jest przestrzenią, gdzie każdy powinien zbudować swój świat kolorów, który jest mocno akcentowany w stylu skandynawskim.

modne-wnętrza-2020-trend-iluzja czasu-wystawa-Signals
KODEMii
KODEMii

WODA – NAJSTARSZE LEKARSTWO

Woda jest niezbędna do życia, bardziej niż myślimy.  To nie tylko słodka woda do picia, ale również ta wykorzystywana do produkcji ubrań, kawy, mięsa itd. Woda jest dla nas źródłem życia, uspokaja, leczy … . Warto o nią zadbać, bo jej zasoby są ograniczone, a coraz więcej obszarów na ziemi ma problem z dostępnością wody pitnej.

Woda to delikatność, minimalizm w wykorzystaniu materiału oraz trwałość. Meble są delikatne i smukłe, wykonane z materiałów naturalnych. Harmonizują ze spokojnym otoczeniem pastelowych barw, prostoty i niewielkiej ilość przedmiotów. Meble dodają lekkości. Bliskość natury, motywy roślin, kwiatów, drzew są nieodłączną częścią nie tylko stylu skandynawskiego.

wystroj-wnetrz-2020-trend-woda-wystawa-Signals
KODEMii
KODEMii

EMPATIA I EMOCJE       

Większość naszych decyzji podejmujemy na podstawie emocji. Kontakt wzrokowy, ton głosu są w stanie nam powiedzieć więcej niż wiele słów wypowiedzianych np. przez telefon. Delikatne i często nieświadome sygnały pozwalają nam lepiej odczuwać i tym samym rozumieć inne osoby. Empatia i inteligencja emocjonalna są coraz częściej pożądane. Dom jest miejscem, w którym powinniśmy czuć się nie tylko bezpiecznie, ale również swobodnie. Jaki dom buduje wokół nas atmosferę odprężenia, spokoju i odpoczynku?

Wzory graficzne i mocne ciepłe kolory znów wracają do naszych domów.

KODEMii
KODEMii
trendy-wnetrzarskie-2020-temat-w-bance-skandynawskie-targi-Habitare

W BAŃCE                 

Poznajemy świat i osądzamy go poprzez własną perspektywę, która staje się dla nas z czasem prawdą. Zrozumienie innych ludzi okazuje się, być często bardzo trudne: bo ludzie są innej sytuacji życiowej, mają inne wartości. Coraz więcej o sobie wiemy dzięki wielu kontaktom, dyskusjom, nowoczesnym technologiom. Różnorodność jest bogactwem, z którego nauczmy się korzystać. Stereotypy mimo tego, że są nadal silne, ulegają zmianom. Przykładem może być chociażby podejście do wieku. Kiedyś już po 60-tym roku życia osoby były uznawane za stare. Dzisiaj wielu 70 latków jest aktywnych, sprawnych fizycznie i umysłowo. Wiek nie już ograniczeniem. Żyjemy we własnych światach dosłownie i w przenośni. Tylko od nas zależy czy zostaniemy w swojej bańce, czy wyjdziemy poza naszą strefę komfortu. Czy chcemy widzieć świat tylko swoją perspektywę czy również chcemy poznać inne światy?

W projektowaniu widoczne są  znowu charakterystyczne, zaokrąglone kształty (szczególnie w meblach), zabawa przedmiotami.

modne-wnetrza-2020-temat-w-bance-wystawa-Signals
KODEMii

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami oraz promocjami.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od SIMP ul. Tadeusza Kościuszki 113, 05-120 Legionowo