Północ i design

Jak urządzić domowe biuro?

KODEMii

Ostatnie dwa lata pandemii dobitnie uświadomiły części z nas, że sporo obowiązków służbowych można wykonywać z domu. W ciągu kilku dni musieliśmy przyzwyczaić się do prowadzenia zupełnie innego trybu życia- zabraliśmy z biur komputery, laptopy i niezbędne dokumenty, by zaaranżować przestrzeń domową na potrzeby pracy. Kwestia urządzenia home office, czyli gabinetu lub domowego biura pojawiła się nawet jako jeden z trendów wnętrzarskich na 2022 rok. Jak urządzić domowe biuro? To pytanie bardzo często towarzyszyło wszystkim właścicielom mieszkań i domów, szczególnie tych mniejszych przestrzeni, gdzie wydzielenie strefy do pracy nie było łatwym zadaniem. Pokażemy Wam, jak zrobić to z głową!

biuro-domowe

Na początku należy rozważyć odpowiednie miejsce do ustawienia biurka i krzesła. Zakładając, że nie ma osobnego pomieszczenia na home office, trzeba dobrze przemyśleć możliwości, które mamy. Statystyki wskazują, że aż 25% osób pracuje przy stole w kuchni! I nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie konieczność jasnego podziału pomiędzy sprawami domowymi a służbowymi. Szczególnie istotnym aspektem pracy zdalnej jest osiągnięcie tzw. Work-life balance, czyli równowagi pomiędzy pracą zawodową i życiem prywatnym. Praca przy stole niesie za sobą zbyt wiele czynników rozpraszających, często jest niewygodnie, zbyt mało miejsca itd. Idealną sytuacją jest naturalna wnęka w jednym z pomieszczeń- wtedy możemy wstawić tam biurko i krzesło bez konieczności sztucznego wydzielania części home office z innych wnętrz. Ściana we wnęce może posłużyć do montażu kilku półek, na których przechowamy niezbędne dokumenty, organizery czy kalendarze.

KODEMii

Jakie meble wybrać do gabinetu?

Jeśli jesteś jednak posiadaczem domu, w którym znajduje się osobny pokój do zagospodarowania home office, zdecydowanie masz więcej pola do popisu! Wiadomo, że dobrze zorganizowane biuro to podstawa, która zagwarantuje efektywne działania. To także ważny moment na rozważenie kwestii mebli, które nie tylko pozwolą na komfortową pracę, ale także będą odpowiednie dla naszego układu kostnego, a w szczególności kręgosłupa, który jako pierwszy cierpi w przypadku długich godzin spędzonych przy komputerze. Zatem jakie meble wybrać do gabinetu? Na pewno takie, które cechują się wysoką jakością, wykonane z porządnych i solidnych materiałów oraz będą pasowały do reszty wystroju gabinetu. Biurko powinno być dopasowane do naszych potrzeb- zarówno jeśli chodzi o wielkość blatu jak i o wysokość. Przyjmuje się, że wymiary mogą wynosić około 100x50x75cm. Ten ostatni parametr, czyli wysokość mebla jest szczególnie istotny, bo warunkuje on prawidłową postawę siedzącą. Źle dobrane biurko może być powodem bólu kręgosłupa i karku, a także późniejszych wad postawy. Z kolei siedząc przy biurku, kolana powinny być zgięte pod kątem 90 stopni, natomiast stopy swobodne spoczywać na podłodze.

Kolejnym ważnym czynnikiem przy wyborze mebli do gabinetu jest ich funkcjonalność. Warto wziąć pod uwagę kwestię szuflad, dodatkowych wbudowanych półek, czy inne cechy biurka, takie jak otwór na przewody elektryczne, co wydaje się szczególnie ważne w wypadku tego typu mebla. Idealnym przykładem biurka o ergonomicznej formie jest Biurko z szufladami KOLO  Mebel ten skupia w sobie najważniejsze cechy- imponujący design, solidność oraz funkcjonalność. Biurko z pełnego drewna brzozowego zostało zaprojektowane oraz wykonane z najwyższą starannością w Finlandii. Drewniane biurko charakteryzuje się nowoczesnym wzornictwem i wysoką jakością, będąc doskonałym wyborem dla wszystkich miłośników stylu skandynawskiego. Dzięki swojej jasnej barwie i unikatowemu rysunkowi drewna, meble idealnie wpisuje się w różne style: od nowoczesnego, aż po loftowy. Aranżacja biura domowego to nie tylko biurko i krzesło. Warto pamiętać także o dodatkach, które umilą długie godziny pracy. Jasne meble pozostawiają mnóstwo przestrzeni na kreatywne łączenie ich z innymi elementami wystroju, takimi jak zasłony czy dywany.

Biurko drewniane czarne KOLO. Widoczne bokiem nowoczesne czarne biurko drewniane z szufladami. Design skandynawski

Źródło: Fot. Pexels

KODEMii

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami oraz promocjami.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od SIMP ul. Tadeusza Kościuszki 113, 05-120 Legionowo

Powrót do listy