Finstyle

10 powodów, by pokochać Finlandię!

Finlandia

1.Więcej lasów i wody niż gdziekolwiek indziej w Europie

Mówi się, że Finlandia to Kraina Tysiąca Jezior. (W rzeczywistości jest ich o wiele więcej), ale to także Kraina Tysiąca Lasów. Ponad 70% Finlandii pokrywają lasy – to więcej, niż ma jakikolwiek inny kraj w Europie.

2.Możesz wędrować wszędzie, gdzie chcesz

Istnieje powiedzenie „Everyman’s right” (Jokohamiehen Oikeus), które znaczy, że możesz chodzić wszędzie, gdzie tylko zechcesz. Fińska natura jest dla Ciebie otwarta, oferując liczne owoce lasu: grzyby, jagody oraz wspaniałe świeże powietrze, dźwięki przyrody i smaki.

3.Najczystsze powietrze i wody

Helsinki, jako miasto mają najczystszą wodę ze wszystkich miast na świecie, a Kilpisjärvi  w Laponii ma najczystsze powietrze w Europie.

4.Najdłuższy archipelag

Wybrzeże Finlandii szczyci się największym na świecie archipelagiem. Jest to co najmniej 70 tysięcy wysp. Na niektórych z nich można znaleźć latarnie morskie, czy małe hotele (oczywiście z sauną! ?)

5.Kraina 2 milionów saun

Więcej o fińskich saunach dowiecie się tu:https://kodemii.com/blog/sauna-prawdziwie-finski-relaks/

6.Finlandia najbezpieczniejszym miejscem na świecie

Finlandia jest jednym z pięciu krajów na świecie, gdzie zgubione portfele, czy telefony wracają do swoich właścicieli. Ludzie czują się bezpiecznie, gdy spacerują w parkach, czy podróżują komunikacją miejską.

7.Raj dla kawoszy

Finowie wprost uwielbiają kawę – jej konsumpcja jest wyższa w przeliczeniu na osobę, niż w jakimkolwiek innym kraju. Wyprzedzają nawet Włochów! Statystyki twierdzą, że Finowie piją (w kg) około 12 w skali roku.

8.Najśmielszy design

Finlandia jest prawdziwym narodem projektowania – najsłynniejsi projektanci i architekci pochodzą właśnie z Finlandii, a ich projekty są uznawane za ikony światowego designu.

9.Pyszne jedzenie! 

Finlandia słynie z smacznych i ciekawych potraw. Organizowany jest także tzw. Restaurant Day, kiedy każdy może stworzyć własną restaurację i zostać szefem kuchni.

10.Ojczyzna heavy metalu

Światowej sławy zespoły, jak Nightwish, Children of Bodom, czy Apocalyptica pochodzi właśnie z Finlandii.

 Photo credit: jackmac34

KODEMii

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami oraz promocjami.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od SIMP ul. Tadeusza Kościuszki 113, 05-120 Legionowo

Powrót do listy