Dom i wnętrze

W jaki sposób wykorzystać we wnętrzu poduszki dekoracyjne?

poduszki dekoracyjne

Od czasu do czasu każdy z nas ma ochotę na odmianę w swoim domu. Niestety nie zawsze możemy sobie pozwolić na kosztowny remont. Na szczęście dzięki różnym dodatkom w kilka chwil możemy odmienić naszą sypialnię, czy salon. Do tego celu warto wykorzystać poduszki dekoracyjne– w zależności od wzoru możemy sprawić, że wnętrze nabierze charakteru, a jednocześnie będzie funkcjonalne i eleganckie.

Przełam monotonię w swoim domu

Od kilku lat w modzie są monochromatyczne wnętrza. Przewaga bieli, czy szarości wygląda niezwykle elegancko, ale też bardzo surowo. Aby przełamać tę monotonię, wystarczą kolorowe poduszki i kilka innych, ciekawych dodatków. Jeśli w naszej sypialni, czy salonie przeważają stonowane barwy, możemy naprawdę zaszaleć z kolorem poduszek. Szmaragdowa zieleń, energetyczna fuksja, czy cytrynowa żółć… Możliwości jest naprawdę bardzo wiele. Jednak zbyt wiele ostrych kolorów możne sprawić, że w pomieszczeniu zrobi się kolorystyczny bałagan. Dlatego dla bezpieczeństwa ograniczmy paletę kolorów do trzech barw. Możemy też postawić na różne odcienie tego samego koloru. Nie bójmy się więc eksperymentować i zmieniać dodatki w naszym domu!

Przygotuj swój dom do Świąt!

Poduszki dekoracyjne pomogą nam także wprowadzić świąteczną atmosferę w naszym domu. W sklepach bez problemu znajdziemy takie z wesołym Mikołajem, czy uroczym zajączkiem. Poduszki w kształcie serc idealnie podkreślą nasz walentynkowy nastrój.

Kilka słów podsumowania

Poduszki to wygodna dekoracja– nie zajmują wiele miejsca, są praktyczne i urozmaicą każde, nawet bardzo minimalistyczne wnętrze. Dzięki nim ocieplimy surowe, nowoczesne pokoje, czy udekorujemy dom na święta. Kiedy znudzi nam się jeden wzór, wystarczy że zmienimy poszewkę na inną z zupełnie innym motywem, który akurat będzie nam pasował.

 

Powrót do listy